ماده 16 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی ومنابع طبیعی

ماده 16- از تاریخ تصویب این قانون،وزارت صنعت ،معدن وتجارت وسایر اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی وغیر دولتی ،قبل از واردات کالاها ویا محصولات بخش کشاورزی (اعم از خام ویا فرآوری شده) ویا مواد اولیه غذایی مورد نیاز صنایع غذایی وتبدیلی موظفند از وزارت جهاد کشاورزی مجوز لازم را اخذ نمایند.همچنین دولت مکلف است به منظور حمایت از تولیدات داخلی برای واردات کلیه کالاها و محصولات بخش کشاورزی ،تعرفه مؤثر وضع نماید به گونه ای که به نرخ مبادله به نفع تولید کننده داخلی باشد.

 

          تبصره 1- واردات نهاده های تولید بخش کشاورزی ( از قبیل بذر،نهال،کود وسم ) با هماهنگی واخذ مجوز وزارت جهاد کشاورزی از اعمال تعرفه مؤثر مستثنی می باشد.

 

          تبصره2- مسئولیت انتخاب ابزار تعرفه ای ،تعیین سهمیه مقداری،زمان ورود و مقدار تعرفه برای کالاهای کشاورزی وفرآورده های غذایی یا وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

gplus Twitter

درباره ما

  • شرکت حمل و نقل بین المللی و ترخیص کالا بهروش سریع به شماره ثبت 129345 دارای مجوز رسمی از وزارت راه و ترابری و گمرک ایران در سال 1376/1/17 تاسیس و فعالیت خود را در زمینه حمل و نقل بین المللی به صورت گسترده در اقسا نقاط جهان اعم از کشورهای اروپایی،آسیایی و آفریقایی زیر نظر انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی ایران و انجمن جهانی IRU آغاز نمود.